SBALTE VIETNAMKU

Medvídek menstruační aneb Jak sbalit Vietnamku ve 12 krocích
Moje první povídka. A hned krvavá

Nikdy jsem nechtěla Čecha.

Nakonec jsem s jedním ale fakt skončila, čtvrtinovým Židem, který je na svůj původ velmi hrdý. V krátké povídce Medvídek menstruační aneb Jak sbalit Vietnamku ve 12 krocích vám prozradím, jak sbalil i přes velké kulturní rozdíly.

„V mých očích byl typický český kluk vysoký, zarostlý a trochu při těle. Neumí se dvořit, ani se pořádně oblíkat. Ke každé příležitosti si bere bavlněné tričko, otrhané nepadnoucí džíny, barevné tenisky a o parfému slyšel jen v reklamě. Má rád smradlavé utopence, miluje vysedávání v hospodách, celý dny chlastá pivo a je posedlý fotbalem nebo hokejem. Je moc hodný, občas podpantoflák, přehnaně romantický, směje se oplzlým vtipům a neumí vařit.“

V povídce najdete otevřenou zpověď Vietnamky, která přišla o všechny iluze o typickém Čechovi. 

Napovím vám, jak a proč může fungovat vztah mezi Vietnamkou a Čechem.

Dozvíte se také, jak jsem se dívala na česko-vietnamskou společnost, když jsem se po 4 letech vrátila z ciziny.

Pochopíte též, proč jsem přestala na 5 let blogovat a emigrovala do Francie zrovna ve chvíli, kdy moje blogy na Aktuálně měly největší čtenost. Nebo za jakých okolností jsem v sobě sebrala dost odvahy a začala znovu blogovat.

Mimo jiné nahlédnete do hlavy Vietnamce-Češce se špetkou Francie, která léta popírala své kreativní já, a snažila se naplnit sen svých předků místo toho, aby žila ten vlastní.

V neposlední řadě vám prozradím, jak to byl právě Čech, kdo mě vrátil k pravým vietnamským hodnotám a čím si dotyčný získal celou moji rodinu.

Můžou tedy fungovat smíšené vztahy? Ano, jde to a ani to moc nedře. Když se chce…

Povídku si STÁHNĚTE ZDARMA.